Gücünü ve kaynağını özgürlük tutkunu bir milletten alan ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin, 95. yılını büyük bir coşkuyla kutlamanın haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.
Büyük Önder Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyeti emanet ettiği sevgili gençler,  Cumhuriyetin anlam ve önemini anlamanız ve buna göre davranmanız milletimizin en büyük gücü olacaktır. Bu doğrultuda sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Daha çok çalışarak vatanımızı dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almasında çok önemli bir rol ve misyon üstleneceksiniz.
Milletimizin canı pahasına, büyük fedakârlıklarla kurduğu cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler.
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen kahraman gazilerimizi ve bu uğurda canlarını feda eden 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ile tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Bigadiç’li hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.
Altuğ ÇAĞLAR
Bigadiç Kaymakamı